Neviem pomenovať, čo ma trápi

Možno máte pocit, že vám v živote niečo chýba. Možno sa vo vašom živote opakujú stále tie isté veci a vy sa čudujete prečo. Možno máte otázky, na ktoré nepoznáte odpovede, hoci sa ich usilovne snažíte nájsť. Nemusíte byť sami ani vo všetkých ostatných „možno“. Online terapia týkajúca sa duševnej pohody je tu pre vás, či už ide o konkrétnu tému alebo o nejasné pocity.a

Čo mi pomôže vybrať si správneho terapeuta, ak neviem pomenovať, čo ma trápi?

Aby mala online terapia pozitívny vplyv na vaše zdravie v najširšom zmysle slova, je nevyhnutný terapeutický vzťah. Ide najmä o to, ako sa cítite počas alebo po sedení, či cítite dôveru k osobe, ktorá sedí oproti vám, a či sa v jej prítomnosti dokážete otvorene vyjadriť. Pocity, sympatie alebo prvý dojem môžu byť vodítkom, nechajte sa nimi viesť. Aby sme vám tento prvý krok čo najviac uľahčili, pripravili sme pre vás v Hedepy videoklipy, v ktorých sa vám naši terapeuti osobne predstavia.

 

Čo ďalšie mi pomôže pri výbere terapeuta?

Existuje čarovná, ale jednoduchá otázka, ktorá vám pomôže zorientovať sa, položte si ju hneď teraz: Čo vlastne očakávam od terapie? Možno sa chcete cítiť zdravo, opäť pokojne spať alebo nájsť partnera na celý život. Nech už je to čokoľvek, svoju odpoveď môžete porovnať s témami, ktoré sme pre vás uviedli pod profilom každého z našich terapeutov. Berte to však len ako náznak. Schopnosť odpovedať na túto otázku alebo vedieť sa presne alebo približne zaradiť nie je v skutočnosti predpokladom pre výber terapeuta; je to len užitočné vodítko, ktoré vám pomôže pri rozhodovaní.

Aký dôležitý je terapeutický prístup terapeuta pre správny výber terapeuta?

Je dobrým zvykom, aby každý terapeut poskytol informácie o terapeutickom smere, v ktorom absolvoval výcvik. Tento štandard dodržiavame aj v spoločnosti Hedepy. V profile našich terapeutov sa môžete stretnúť s psychodynamickým smerom, Gestalt terapeutmi, systemickým prístupom a mnohými ďalšími terapeutickými smermi. Ak sú pre vás tieto informácie osobne dôležité, môžete si vybrať terapeuta podľa svojich preferencií. Každý terapeutický smer má svoje špecifiká. Ak však netušíte, čo si pod uvedenými pojmami predstaviť, je to úplne v poriadku. Zostaňte verní svojej intuícii alebo si vyberte terapeuta podľa iných kritérií. Podľa našich skúseností je kvalita vzťahu medzi vami a vaším terapeutom dôležitejšia ako terapeutické smerovanie.

terapeuti

Je online terapia vhodná, aj keď ma nič konkrétne netrápi?

Určite je. Online terapia nemusí byť len pomocníkom na naše problémy, ale môže podporiť aj náš osobný rozvoj. Ak chcete rozvíjať svoj vlastný potenciál, online terapia je pre vás ideálnou voľbou.

 

Čo ak si stále nemôžem vybrať správneho terapeuta?

Úplne chápeme vaše obavy, radi by sme vás upozornili, že výber správneho terapeuta neznamená vybrať si len jedného spomedzi všetkých. Je oveľa pravdepodobnejšie, že vám budú vyhovovať všetci. Pri každom z nich však budú vaše sedenia iné, no napriek tomu sa posuniete vpred. Zároveň je však v poriadku prestať spolupracovať s terapeutom, ak vám jednoducho nevyhovuje. V týchto prípadoch sa môžete spojiť s iným profesionálom prostredníctvom služby Hedepy, ktorú si môžete vybrať v časti Terapeuti. A ak nebudete na 100 % spokojní, jednoducho vám vrátime peniaze.

Nemusíte na to byť sami

Niekedy je najťažšie urobiť prvý krok