Funguje terapia online? Nie je lepšie osobné stretnutie?

Funguje terapia online? Nie je lepšie osobné stretnutie?


Zdieľať článok

Štúdie potvrdili, že online terapia je porovnateľne účinná ako terapia tvárou v tvár. Klienti ju považujú za praktický spôsob získania terapeutickej pomoci, pretože má hneď niekoľko výhod.

(Barak, Hen, Boniel-Nissim, & Shapira, 2008), (Andrews et al., 2018)

Aké sú výhody terapie online?

  • Nie ste viazaný/á lokalitou, takže si môžete vybrať terapeuta z ktorejkoľvek časti republiky. Máte doslova stovky možností.
  • V Hedepy má každý terapeut prehľadný profil s referenciami klientov a video vizitkou, aby ste ho mohli najprv trochu spoznať. Vďaka tomu je nájdenie toho správneho terapeuta, s ktorým si sadnete, jednoduchšie a rýchlejšie.
  • K terapii sa pripojíte z bezpečia svojho domova. Vôbec nemusíte byť v blízkosti ľudí, ak sa necítite dobre. Vo svojom obľúbenom kresle budete určite aj o kúsok menej nervózny/a a rýchlejšie sa uvoľníte.
  • Na svoje sedenie nebudete musieť čakať dlhé týždne, môžete ho absolvovať už za niekoľko dní. Na profiloch terapeutov si môžete pozrieť voľné termíny, ktoré si môžete ihneď rezervovať.
  • Ušetríte tak veľa času, ktorý by ste strávili dochádzaním za terapeutom.

Najčastejšou obavou je, že online terapia nebude taká dôverná. Že s terapeutom nevznikne také silné puto, a tak terapia nebude fungovať. Uvedené štúdie, ale aj naši klienti potvrdzujú, že to tak nie je. Hoci niektorí boli spočiatku skeptickí.

Nečekala bych, že za tak krátký čas a ještě takhle on-line budu mít v terapeutku důvěru. Ale paní Zuzana je žena na svém místě. Velmi empatická, chápající a příjemná. Cítím z ní klid a mateřskou starostlivost. Pokaždé na konci sezení mě mrzí, že už to skončilo. Dokáže dát užitečné tipy pro řešení problému, dokáže nasměrovat. Jsem jí moc vděčná, protože mi pomáhá najít klid v bouři.
Paní Iva byla má zcela první zkušenost s jakoukoli terapií. Ačkoli jsem se online sezení dlouho vyhýbala a terapii tak oddalovala na možnost osobního setkání, jsem velmi ráda, že jsem se nakonec odhodlala i pro online verzi. Všechna sezení byla doposud velmi příjemná, paní Iva naslouchala a snažila se vnést k mému primárnímu slovu vždy svůj feedback, obecné zhodnocení a svůj pohled na situaci. Nebyl důvod obávat se nějakého většího otevření. Jedno velké díky :)
Veľmi príjemné sedenie. Online terapiu som absolvovala prvýkrát a bola som spokojná s prístupom pani psychologičky. Naozaj je online terapia plnohodnotná rovnako ako osobné sedenie. Pani psychologička ma vypočula a poskytla potrebný nadhľad.

Najlepšie je vyskúšať to na vlastnej koži

A potom sa rozhodnite, či je online terapia naozaj pre vás. Preto ponúkame záruku vrátenia peňazí, ak nebudete s prvým sedením spokojný/á. Takže sa nemusíte báť vyskúšať naše služby. Naozaj nemáte čo stratiť.

Premýšľate o terapii?

Určite stojí za to to vyskúšať
Aby terapia fungovala, pomôžeme vám nájsť najlepšieho terapeuta
Pomocou krátkeho testu vám môžeme pomôcť nájsť niekoho, kto vás vypočuje do 5 minút
Starostlivo vyberáme našich terapeutov
Starostlivo vyberáme našich terapeutov
Pred vstupom terapeutov do našej komunity prechádzajú zdĺhavým výberovým procesom, majú overené vzdelanie a výcvik
Pomôžeme vám nájsť najlepšieho terapeuta
Pomôžeme vám nájsť najlepšieho terapeuta
Krátkym testom vám ukážeme troch najvhodnejších terapeutov podľa vašich požiadaviek
Terapiu doplníme o video lekcie
Terapiu doplníme o video lekcie
Pre predplatiteľov ponúkame 60 online video lekcií o duševnom zdraví ktoré si môžete kedykoľvek pozrieť
Spustiť test
Hedepy
Prihláste sa na odber Hedepy noviniek
Tipy, zľavy, novinky
Prihlásením sa na odber súhlasíte s našimi zásadami spracovania osobných údajov
Footer

VisaMastercardGoogle PayApple PayPayPalKlarna