Čo je terapia týkajúca sa duševnej pohody? A pre koho je určená?

Ak uvažujete o terapii, určite stojí za to ju vyskúšať. Terapia duševnej pohody nemusí byť poslednou možnosťou v krízových situáciách, rovnako ako nemusí slúžiť len tým, ktorých trápia vážnejšie duševné problémy. Je vhodná pre každého, kto chce na sebe pracovať a lepšie sa pochopiť.

Čo je terapia týkajúca sa duševnej pohody?

Terapia je zameraná na zmiernenie alebo odstránenie ťažkostí klienta. Zvyčajne vedie aj k zvýšeniu úrovne sebauvedomenia, sebaprijatia, sebarealizácie a sebaúcty. Terapia týkající se duševní pohody nám môže pomôcť získať širší pohľad na seba samého, uvedomiť si zakorenené vzorce myslenia a správania, odhaliť naše ciele a dosiahnuť vyššiu kvalitu života a celkové naplnenie nášho potenciálu.

Ako taká terapia pomáha Adele Elbel?

Nemám vážny problém, oplatí sa mi vôbec ísť na terapiu?

Terapia nie je určená len na riešenie závažných problémov. Je to príležitosť lepšie spoznať samého seba, pochopiť dynamiku našich vzťahov a rozvíjať svoj potenciál tak, aby váš život smeroval k naplneniu a rovnováhe.

Ako pomáha terapia Jiřímu Rosteckému?

Cítim sa naozaj zle, potrebujem pomoc, je pre mňa Hedepy vhodná?

Ak sa necítite dobre, nie je na čo čakať. Čo najskôr sa obráťte na terapeuta. Vďaka online prostrediu máte prístup k terapeutom z celej krajiny a stretnutie si môžete dohodnúť veľmi rýchlo.

Ak máte pocit, že potrebujete okamžitú pomoc alebo ste v stave, keď by ste mohli ohroziť seba alebo iných, nečakajte a okamžite kontaktujte krízovú linku na čísle 0800 800 566.

 

Ako si vybrať správneho terapeuta?

So správnym terapeutom by ste sa mali cítiť uvoľnene a dôverovať mu. Preto je bežné, že na začiatku terapie sa jednoducho „vyskúša“ niekoľko terapeutov. Aby sme vám pomohli s výberom, pripravili sme krátke videá s terapeutmi, ktoré vám pomôžu aspoň trochu spoznať ich osobnosť pred sedením. Rovnako sa oplatí prečítať si recenzie ostatných používateľov.

Ako pomáha terapia Alene Dolákovej?

V čom mi môže terapia týkajúca sa duševnej pohody pomôcť?

Terapia pomáha pri riešení širokej škály problémov, od momentálnej nespokojnosti cez problémy vo vzťahoch až po hlbokú traumu. Je predovšetkým na vás, aké ciele si spolu so svojím terapeutom zvolíte.

Nemusíte byť na to sami

Niekedy je najťažšie začať