Zamestnanci oceňujú online terapiu týkajúcu sa duševnej pohody, zhodujú sa HR manažéri

V Hedepy v súčasnosti pomáhame 13 000 zamestnancom zo štyridsiatich spoločností v Českej republike. Môžu sa kedykoľvek obrátiť na terapeuta podľa vlastného výberu a prediskutovať s ním akúkoľvek pracovnú alebo osobnú tému, ktorá je pre nich dôležitá. Prečo sa spoločnosti rozhodli zaviesť online terapiu a ako sú s ňou spokojní HR manažéri a zamestnanci?

Čo bolo dôvodom zavedenia firemnej online terapie?

Keďže spätná väzba je pre nás viac ako dôležitá, opýtali sme sa 40 HR manažérov spomedzi našich klientov, prečo sa rozhodli zaradiť terapiu medzi zamestnanecké výhody.  Najčastejšou odpoveďou bolo, že prostredníctvom terapie chcú podporiť tím v náročnom  covid a postcovid období.


Zástupcovia HR tiež uviedli, že online terapiu považujú za trendy benefit a že o ňu prejavili záujem aj samotní zamestnanci. Niektorí z respondentov tiež potvrdili, že majú s terapiou pozitívnu osobnú skúsenosť, a preto považujú za dobrý nápad poskytnúť ju svojim kolegom.

graf prečo ste zaviedli firemnú terapiu

Väčšina HR manažérov ocenila jednoduchosť implementácie benefitu. Po spustení sa zamestnanci môžu spojiť s terapeutmi, ktorí sú práve online, už za päť minút. Samotná relácia potom prebieha na zabezpečenej platforme, ktorá zaručuje úplnú dôvernosť. Okrem toho každá zo spoločností pravidelne dostáva vzdelávací obsah zameraný na duševné zdravie a pohodu. A ten potom môže šíriť medzi svojimi zamestnancami ako prevenciu.

 

Čo hovoria zamestnanci o firemnej terapii?

Predstavy zamestnancov o ideálnej práci sa v posledných rokoch menia. Okrem platu, pracovného času alebo miesta sa čoraz viac zaujímajú o to, do akej miery sa dá konkrétna práca skĺbiť so súkromným životom. Mení sa aj postoj k firemným benefitom. Stravné lístky, body do bufetu alebo karty MultiSport sa v mnohých firmách stali štandardom a ľudia očakávajú, že od svojho zamestnávateľa dostanú niečo naviac.

 

graf Ktory z benefitov považujete za dokaz

Online firemná terapia môže byť takouto nadstavbou, ktorá prospieva duševnej pohode a pomáha ľuďom zvládať náročné situácie v práci i v súkromí. Tento benefit tiež dokazuje, že spoločnosť sa stará o duševnú pohodu svojich zamestnancov. Preto takmer 80 zo 100 zamestnancov, od ktorých sme získali spätnú väzbu, hodnotí možnosť online terapie týkajúcu sa duševnej pohody v práci pozitívne.

graf Cítite sa vďaka terapii lepšie

Jednou z hlavných výhod online terapie je dostupnosť – klienti sa môžu s terapeutom spojiť takmer okamžite. Terapeuta si vyberajú na základe videoprofilov a recenzií od iných klientov. Zamestnanci tiež oceňujú, že sa môžu stretnúť s terapeutom v anonymnom prostredí na transparentnej platforme, ktorá je zabezpečená tak, aby obsah sedenia zostal úplne dôverný.

graf Čo u firemnej terapie považujete za najdoležitejšie

Online terapia je pre každého

Zabudnite na predstavu, že terapiu potrebujú len tí, ktorí majú problémy s duševnou pohodou. Naopak, terapia im pomáha predchádzať problémom a zlepšuje duševnú pohodu. A to aj vo firmách ako netradičný zamestnanecký benefit.

 

Vyskúšajte terapiu vo vašej spoločnosti

  • Implementácia je jednoduchá a rýchla.
  • K dispozícii máte viac ako 250 odborníkov na duševnú pohodu.
  • 80 % zamestnancov hodnotí terapiu pozitívne.
  • Možnosť terapie si cenia viac ako stravenky alebo kartu MultiSport.
  • A 90 % z nich môže terapia skutočne pomôcť.

Chcete, aby sa vaši kolegovia v práci cítili lepšie? Dajte nám vedieť.

 

Zanechajte nám kontakt
a my sa vám ozveme

  1. Uskutočníme krátky telefonát, aby sme zistili, ako to pre vás najlepšie nastaviť.

  2. Vytvoríme vám ponuku na mieru a radi vám poskytneme bezplatný prístup, aby ste si mohli všetko vyskúšať.