5 dôvodov, prečo online terapia prospeje vašej firme!

Hoci online terapia týkajúca sa duševnej pohody a starostlivosť o duševnú pohodu zatiaľ nepatria v Slovenskej republike k tradičným zamestnaneckým benefitom, počet spoločností, ktoré ich svojim zamestnancom ponúkajú, rastie. Prečo sa oplatí investovať do starostlivosti o duševnú pohodu zamestnancov?

1) Pomôžte kolegom zvládnuť ťažké chvíle

Každý z nás prežíva náročnejšie obdobie v pracovnom i osobnom živote – čaká nás náročné stretnutie a dobiehajú nás deadliny, pohádali sme sa s partnerom alebo riešime problémy s deťmi. Keď vám situácia prerastie cez hlavu, je užitočné mať po ruke niekoho, kto sa na ňu pozrie z odstupu, rozoberie ju spolu s vami a pomôže vám nájsť spôsob, ako ju vyriešiť.

A práve takýto sprievodca môže byť terapeut.

Terapia nie je zameraná len na osoby s určitým duševným problémom, ale môže ľuďom nastaviť zrkadlo, aby na sebe mohli pracovať. Vaši kolegovia môžu s terapeutom diskutovať o pracovných a osobných problémoch a zveriť sa mu so svojimi problémami, obavami alebo prekážkami, ktoré im komplikujú prácu.  Samotné sedenie prebieha online na zabezpečenej platforme, ktorá zaručuje, že obsah hovoru zostane úplne dôverný.

2) Umožnite svojim ľuďom rásť

Čo ak má niektorý z vašich kolegov plnú hlavu nápadov, ale predstava, že ich bude musieť prezentovať pred ostatnými členmi tímu alebo nadriadenými, ho desí. Možno sa bojí, že nebudú prijaté, a preto si ich radšej necháva pre seba. Na stretnutí pôsobí ako mlčanlivý introvert, ale vo vnútri to vrie. Pritom by len stačilo sa naučiť pracovať so svojím blokom.

Online terapia týkajúca sa duševnej pohody pomáha ľuďom identifikovať ich silné a slabé stránky a motivuje ich k tomu, aby sa chceli zlepšiť v určitej zručnosti alebo aby sa pokúsili odstrániť prekážky, ktoré im bránia v raste. Nielen preto, aby sa presadili v práci, ale aj preto, aby mali zo seba dobrý pocit.

unnamed

3) Spokojní ľudia sú produktívnejší

Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) spôsobujú rôzne problémy týkajúce sa duševnej nepohody výrazný pokles produktivity pracovníkov. Jednoducho povedané – keď je človek v duševnej tiesni, tento stav negatívne ovplyvňuje jeho pracovný výkon. A keď rieši problémy na osobnej úrovni, pochopiteľne ich prenáša do práce.

Duševné rozpoloženie ovplyvňuje aj fluktuáciu. Ak svojim ľuďom ponúknete služby terapeuta, dáte im najavo, že je pre vás dôležité, aby sa cítili dobre. Pokiaľ k tomu pridáte fyzické aktivity, ako napríklad jóga alebo pilátes, môžete prispieť k úplnému zdraviu (duševnému aj fyzickému). A keď sú ľudia v práci spokojní, nemajú dôvod na zmenu.

V rozsiahlom prieskume spoločnosti Microsoft 24 % ľudí, ktorí v roku 2020 opustili svoje zamestnanie, uviedlo, že dôvodom bola všeobecná duševná nepohoda. Ďalších 24 % uviedlo ako dôvod komplikácie pri zosynchronizovaní pracovného a súkromného života.

4) Firemná terapia zlepší atmosféru aj komunikáciu

Na rozdiel od priateľov si svojich kolegov nevyberáme. To napomáha vzniku sporov v práci, napríklad kvôli rozdielnym názorom alebo nedodržaniu termínov.

Môže to však byť aj osobná antipatia. Niektorí kolegovia si jednoducho nerozumejú, každý má inú povahu a spôsob komunikácie, ktorému ten druhý nerozumie alebo ho nechápe.

Konflikt potom ovplyvňuje celkovú náladu v tíme. Terapeut môže priniesť nezaujatý pohľad na nepríjemnú situáciu, pomôcť definovať podstatu problému a viesť účastníkov k riešeniu.

terapie-pro-firmy1

5) O problémoch budete vedieť skôr, ako nastanú

Zdá sa, že vaša firma funguje tak, ako má? To, že v súčasnosti nemáte žiadne problémy a vaši kolegovia sa zdajú byť spokojní, neznamená, že v budúcnosti sa nemôžu vyskytnúť problémy. Nie je v ľudských silách poznať všetko, čo sa deje v kolektíve. Okrem toho, ak kolegovia necítia podporu v tejto oblasti, je nepravdepodobné, že sa zdôveria.

Navyše to, že odvádzate dobrú prácu, neznamená, že ju nemôžete robiť ešte lepšie. Usporiadajte workshop zameraný na prevenciu duševnej nepohody, priebežne vzdelávajte svoj tím v tejto oblasti alebo zaveďte možnosť individuálnych sedení s terapeutom. Dáte tak svojim kolegom najavo, že ich podporujete a záleží vám na tom, ako sa cítia.

Myslíte si, že by online terapia týkajúca sa duševnej pohody bola pre váš podnik prínosom? Alebo chcete zistiť, kde máte medzery, čo sa týka prístupu k ľuďom? Kontaktujte nás a my vám radi podrobne predstavíme naše služby a navrhneme vám riešenie na mieru.

Zanechajte nám kontakt
a my sa vám ozveme

  1. Uskutočníme krátky telefonát, aby sme zistili, ako to pre vás najlepšie nastaviť.

  2. Vytvoríme vám ponuku na mieru a radi vám poskytneme bezplatný prístup, aby ste si mohli všetko vyskúšať.